Bursa

AFİŞLER, AYNI ANDA BİR ÇOK İNSANA ULAŞABİLMENİN KEYİFLİ VE YARATICI BİR YOLUDUR. GÜNÜMÜZDE HALEN KİTLESEL İLETİŞİMDEKİ EN ÖNEMLİ ARAÇLARDAN BİRİDİR. ŞEHİR İNSANLARININ GÜNLÜK YAŞANTISININ BİR PARÇASI HALİNE GELEN AÇIK HAVA REKLAMLARI; MARKAYI, KAMPANYAYI YA DA MESAJI, TÜKETİCİYE EN ETKİN VE KALICI ŞEKİLDE İLETEBİLME GÜCÜNE SAHİPTİR.

Açık hava reklamcılığı; televizyon, radyo ve dijital mecralardaki birkaç saniyelik anlık etkiye kıyasla, sürekli göz önünde olması ve kalıcılığı sayesinde ortalama iletişimlerde %90 geri dönüş başarısı göstermektedir. Sürekli göz önünde olması da unutulmasını haliyle imkansız bir duruma getiriyor.

Gelişen teknolojiyle birlikte, sosyal çevre ve iş yaşamının da değişmesi, günün büyük çoğunluğunu dışarıda geçiren bireylere ulaşmak isteyen markaların açık hava reklamcılığına olan ilgisinin artmasına neden oluyor.

Şehir markalaşması projelerinde, vatandaşların projeyi içselleştirmesi için kullanılan en önemli yöntemlerden biri açık hava reklam kampanyalarıdır. Özellikle halkın yaşadığı bölgeye ait görselleri ve kendisi gibi insanları, kendi şehrindeki açık hava mecralarında görmesi, projeyle bağ kurmasını ve benimsemesini sağlar.

Tasarımlarda kullanılan karakterlerin birkaçı dışında tamamı Bursalıdır. Dergi ilanları bölümünde de olduğu gibi, yine bu bölümde kullanılan tüm fotoğraflar, yüksek çözünürlükte ücretsiz olarak buradan indirilebilir.